تبلیغات
ESFAHAN-30YA30

ESFAHAN-30YA30
اصفهان سیاسی 
نویسندگان
نظر سنجی
به نظر شما کدامیک در اولویت استانداری اصفهان قرار گیرد

پیوندهای روزانه

بعد از ماجرای حقوق مادام‌العمر که در مجلس هشتم تصویب شد و با جنجال و اعتراض، مجلس از تصمیم خود برگشت، حالا طرح مشابه دیگری در مجلس نهم در جریان است.

عزت‌الله یوسفیان ملا به‌عنوان طراح اولیه طرح حفظ حقوق غیرمادی نمایندگان معتقد است که نمایندگان بعد از اتمام دوران نمایندگی شهروند عادی محسوب نمی‌شوند و به همین دلیل می‌توانند از امتیازاتی چون حمل سلاح و پاسپورت سیاسی برخوردار باشند. او می‌گوید استمرار حقوق مکتسبه را دنیا پذیرفته است و ایران هم باید بپذیرد و ارزش نماینده بودن در ایران با تصویب چنین طرحی افزایش پیدا می‌کند.

  • ظاهرا شما به‌دنبال تصویب طرحی هستید که به نمایندگان امکان استفاده از حقوق مکتسبه نمایندگی بعد از اتمام دوره نمایندگی آنها را می‌دهد؛ چه ضرورتی داشت فردی که بعد از اتمام دوره نمایندگی شهروند عادی محسوب می‌شود، چنین امتیازاتی را داشته باشد؟

اول اینکه این طرح متعلق به مجلس هشتم است و در کمیسیون آیین‌نامه مجلس هشتم تصویب شده است؛ ما این طرح را پیگیری کردیم چون درحال حاضر نمایندگانی از حوزه‌های انتخابیه ناامن مثل سیستان و بلوچستان و کردستان وجود دارند که به‌دلیل مسائل امنیتی، جانشان درخطر است. حالا این فرد به‌عنوان یک چهره شناخته شده بعد از 5 دوره نمایندگی برای حفظ جان خود باید به کجا مراجعه کند؟ آیا کسی که 6دوره نماینده مجلس بوده شهروند عادی محسوب می‌شود؟ همین حالا شما با کارت خبرنگاری می‌روید و طرح ترافیک می‌گیرید حالا کسی که 7دوره نماینده مجلس بوده حق گرفتن یک طرح ترافیک را ندارد؟

 

نماینده مردم اردبیل در بخش پایانی اظهارات خود به مغایر بودن این طرح با رفتارهای علوی و عدالت راستین اشاره کرد و عنوان کرد: تا آنجایی که من خبر دارم بیش از 20 نفر از نمایندگان این طرح را امضا کرده اند اما من به جد با این طرح مخالف هستم و در مجلس نیز به عنوان یک مخالف در این زمنیه صحبت خواهم کرد


برچسب ها: طرح جنجالی مجلس، پاسپورت سیاسی،
[ جمعه 21 تیر 1392 ] [ 06:57 ب.ظ ] [ ali reza ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
تاریخ روز
پخش زنده حرم